Seyirtepe iletişim

Nikah Şekeri Modelleri

Nikâh şekeri, evlenen çiftlerin, kendileri için çok önemli olan bu günün paylaşımı karşılığında, konuklarına sundukları özel gün şekerleridir. Şeker sunma olgusu uzun yıllar devam edip geldiğinden, geleneksel bir özellik taşımaktadır. Aynı zamanda evlenen çiftlerin beğenilerini de yansıtmaktadır. Bu beğeniler zamanla gelişmiş ve günümüzde nikâh şekeri modelleri oldukça çeşitlenmiştir.

Konu evlilik olduğunda, nikâh şekeri modeli de düğün salonu, davetiye, gelinlik gibi en başta düşünülmesi gereken ayrıntılardan biridir. Nikâhınıza gelecek konuklarınıza sunacağınız bu önemli hatıralar, salonlarında saklayacakları ve baktıklarında sizi anımsayacakları önemli hatıralar olacaktır. Zamanımızda nikâh şekeri modelleri de değişikliğe uğramıştır. Artık çoğu zaman şeker yerine anı olarak saklanabilecek objeler tasarlanmaktadır.
Nikâh şekeri modelleri tematikte olabilir, mevsimselde olabilir. Şeker, çikolata, küçük şişelerde meyve suyu biçiminde olabileceği gibi, fotoğraflık, sandalye, mum, mumluk, anahtarlık, kuşlar, çiçek …gibi tasarımlar da olabilir.

Nikâh töreninizde mutluluğunuzu paylaştığınız dostlarınıza, nikâh şekeri yerine fidanlar veya fidan tohumları da dağıtıp, dünyaya karşı duyarlılığımızı tüm sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz.

Nikâh şekeri modelleri her ne kadar şekerden söz ediyorsa da günümüzde artık şeker yerini değişik tasarımlara bırakmıştır. Nikâh şekeri modeli seçerken, davetiyelerimizle uyumlu olmasına dikkat etmeliyiz. Şekerlerimizi yirmi gün öncesinden ısmarlamalı, bayatlamaması için düğünden iki gün önce almalıyız. Konuklar mekâna gelmeden, hazır etmeliyiz. Gelin ve damadın adı ile tarih nikâh şekerinin üzerinde mutlaka olmalıdır. Şık bir sepet içinde, sakin bir biçimde konuklara dağıtılmalıdır.

nikah şekeri modelleri
Copyright 2006- 2012 by Seyirtepe   Kullanım Şartları  Gizlilik
Düğün Salonu,düğün salonları, izmir düğün salonu, Nişan, Sünnet Düğünü, Evlilik, Nilah Salonu, Evlendirme salonu , karşıyaka düğün salonu, düğün sarayı,
kır düğünü, kına gecesi,fiyatları,izmir